Event CountDown
  • Event Date 2023/04/25  -  19:00 to 21:00
  • Event Venue Galeria Mansarda FAD

OPEN FASHION MARKETING MASTERCLASS „EVOLVING FASHION RO”

25 April 2023 / 7.00-9.00 PM / Galeria Mansarda, Facultatea de Arte și Design, Universitatea de Vest din Timișoara, Str. Oituz. nr. 4
Universitatea de Vest din Timișoara, Facultatea de Arte și Design, programul de studiu Modă – Design Vestimentar l-a invitat pe Clarence van der Putte să susțină un master class despre „Fashion Marketing”, având ca scop principal introducerea în problematica specifică marketingului de modă și găsirea unor moduri de impulsionare a industriei modei și a artei din Romania, în general, și Timișoara, în special, așa cum si-a propus invitatul nostru.
Evenimentul se adresează tuturor celor interesați de modă atât din mediul academic, cât și din cel de business și se va derula în limba engleză. Participarea este gratuită, dar se realizează prin înscriere prealabilă la linkul https://forms.gle/szKeufSkWcgo6CmVA
Coordonator proiect: conf. univ. dr. Andreea Palade Flondor
Identitate vizuală: asist. cerc. drd. Carla Cezara Pădurean
*** Clarence van der Putte is International Project Manager/Senior Lecturer at the Parttime Dept. Faculty of Business and Economics (FBE), Amsterdam University of Applied Sciences (AUAS) and professor at Heilongjiang International University (HIU)